• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
       


2013 YILI DAYANIŞMA VE TANIŞMA YEMEĞİ-EĞLENCESİDerneğimizin 2013 yılı tanışma ve dayanışma yemeğini 10 Mayıs 2013 tarihinde, hemşeri ve dostlarımızın yoğun katılımı ile Merada restaurant ta yaptık.

    Geceye Mersin milletvekili Ali Rıza ÖZTÜRK, eski Mersin Valisi Akif TIĞ, Silifke belediye başkanıBayram Ali ÖNGEL, Toroslar belediye başkanı Hamit TUNA, Fındık Pınarı belediye başkanı Fatih SAY, Emniyet başhekimi Dr. Serhat KANDEMİR, Prof. Dr. Halil KUMBUR, Dr. Yusuf TOKA, Av.Nail TRAK, Av. Süha ÖZEN, MHP eski ilçe başkanı Mücahit AKTAN, T.C. Ziraat Bankası müdürüMehmet ŞEN, Finansbank müdürü Halil CÜCEL, Seviye dershaneleri ortaklarından matematik öğretmeni Uğur AK, fen bilimleri ve fizik öğretmeni Münevver Çiğdem ARKALI ve yoğun bir hemşeri ve misafir gurubu yemeğe katıldı.

    Etkinliğin sunumunu yapan dernek yönetim kurulu üyesi Fahri BULUT, yönetim kurulu üyelerini, başta dernek başkanı Av. Muhittin YENER olmak üzere Dr. Mustafa TURGUT, Av. Şahin KORKMAZ, Dr. Ergün IŞIK, diş doktoru Tayfun TURNA, San. Ve Tic. Müdürlüğü memuruGürcan HÜSBAL, okul müdürü Hüseyin EKLER ve İş Adamı Nihat KADIOĞLU ‘nu davetlilerin huzuruna davet ederek tanıttı.

   Söz alan dernek başkanı Muhittin YENER derneğimize katılımların her geçen gün arttığını, derneğimizde aynı anda 70 kişi ağırlayabildiklerini, 15 günde bir ortalama 50 kişilik guruplar halinde tanışma ve dayanışma amaçlı bir araya geldiklerini, bazı hemşeri ve dostlarımızın dua ve anma (7 ve 40 yemekleri gibi) yemeklerini dernekte yaptıklarını belirterek, mersinde yaşayan tüm Silifkeli hemşerilerimizi derneğe davet etti.

    Silifke belediye başkanı Bayram Ali ÖNGEL, başarılı çalışmalarından dolayı yönetim kurulunu kutladı. Derneğimizin mesaj sisteminin bütün hemşerilerimize olduğu gibi, kendisini de çok memnun ettiğini dile getirerek, her zaman derneğimizin yanındayız diyerek, 20-26 Mayıs tarihleri arasında 40. Yılını kutlayacağımız kültür haftasına herkesi davet etti.

    Söz alan Toroslar belediye başkanı Hamit TUNA Silifkeli hemşerileri ile her zaman dayanışma içinde olduğunu ve Silifke kültürüne ve halk oyunları organizasyonlarına elinden geldiğince yardım etmeye devam edeceğini dile getirdi.

    Söz alan eski valimiz Akif TIĞ Mersine ilk geldiği andan itibaren Silifkelilerle bir yakınlaşma içerisine girdiğini ve bu sevgi bağının her geçen gün artarak devam ettiğini dile getirdi.

   Geceye katılan C.H.P. Mersin Milletvekili Ali Rıza ÖZTÜRK konuşmasında kendisinin de bir Silifkeli olduğunu işlerinin yoğun temposu içerisinde, her şeyi bir tarafa bırakarak hemşerileri ile böyle bir ortamda beraber olmayı daha çok arzuladığı için geceye katıldığını, zamanın birlik ve beraberlik zamanı olduğunu dile getirdi. Derneğin başarılı bir şekilde mesaj sistemine vurgu yaparak, dernek yönetim kurulunu kutladı.

   Konuşmaların ardından, Toroslar Belediyesi yıldızlar gurubunun icra ettiği Silifke halk oyunları gösterileri ile başlayan eğlence Silifke den gelen müzisyenler ve mahalli sanatçılarla geç vakte kadar devam etti.

 GERİ DÖNÜNÜZ

ANASAYFAYA GİDİNİZ

2014 YEMEĞİSaat
Takvim
Duyurular
Köşe Yazıları
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138
Hava Durumu